< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=259072888680032&ev=PageView&noscript=1" />
Имате прашање?Јавете ни се на: +86 13918492477

Кофа за грејпл

Краток опис:


 • Име на производ:Хидраулична кофа за фаќање
 • Капацитет:0,01м3-12м3
 • Материјал:Q345B, NM400, Handox400/500 итн.
 • Тежина:50-10.000 кг
 • Машински тони:Багер 5-100 тони
 • Боја:Оригинална боја или по желба на купувачот
 • Време на испорака:10 дена по уплатата
 • OEM:Достапно
 • Гаранција:6 месеци
 • MOQ:1 ЕЕЗ
 • Детали за производот

  Производот одговара

  Ознаки на производи

  Кофа поделена на 2 дела вклучувајќи вилица поврзана со главниот дел за да се отвори и затвора, што ја прави корпата погодна за грабање материјали.

  Применета големина: Одговара на багер од 1 до 50 тони.(Може да се прилагоди за поголема тонажа).
  Карактеристика: Поврзани со шарка, двата дела би можеле да создадат функција слична на вилицата која осигурува дека материјалите може да се држат цврсто и да се оддалечат на најефикасен и најштедлив начин.

  Карактеристики и придобивки:

  Материјали: Плоча од легура со висока јачина и табла за носење со висока јачина WH60A, WH60C.NM400, HARDOX450. Сите материјали прават корпата да стане поотпорна на абење.
  1. Користење на манган челик Q345B/NM400, висока јачина и отпорност на абење;
  2. Оската на иглата прифаќа 42CrMo легиран челик со вграден премин за масло, висока јачина и добра цврстина;
  3. Цилиндарот за масло прифаќа цевка за усовршување и заптивка за масло, со краток работен период и долг работен век;

  Изборен:

  Црева со брзо прицврстување;
  Безбеден вентил.

  Апликации:

  Кофата за фаќање багер е широко користена во пристаништа, челичарници, електрани, бродови и постројки за третман на ѓубре.Може да се прилагоди и на кула дигалки, бродски кранови, бродски истоварувачи, патувачки кранови и други видови кранови.Кофата за фаќање главно се користи за чистење, преместување и што е најважно организирање на материјали за подготовка пред основање на градилиштата.


 • Претходно:
 • Следно:

 •  

  БРЕНД МОДЕЛИ
  СЛУЧАЈ CX130, CX130B, CX135SR, CX17B, CX160B, CX210B, CX225SR, CX240B, CX27B, CX290B, CX31B, CX330B, CX350B, CX36B, CX460, CX50B, CX75SR, CX80, 9050B, CX31B, C, 36B, CX25, CX31, CX36
  ХИТАЧИ EX27, EX35, EX100, EX120, EX130, EX135, EX200, EX210, EX220, EX230, EX300, EX370, EX400, EX550, EX55UR-3, EX051,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX0,EX00 ZX120, ZX135US, ZX140W-3, ZX160, ZX17U-2, ZX180LC-3, ZX200, ZX210, ZX225, ZX230, ZX240LC-3, ZX250LC-3, ZX270, ZX30, ZX30, ZX3U, ZX30, ZX30, ZX30 ZX450-3, ZX50-2, ZX50U-2, ZX60, ZX600, ZX650-3, ZX60USB-3F, ZX70, ZX70-3, ZX75US, ZX80, ZX80LCK, ZX800, ZX850-3
  JCB 2CX, 3C, 3CX, 4CX, 8018, JCB8040
  ЏОН ДИР JD120, JD160, JD200, JD240, JD270, JD315SJ, JD330
  КОМАТСУ PC10, PC100, PC110R, PC120, PC1250, PC130, PC135, PC138, PC150-5, PC160, PC200, PC220, PC228US, PC270, PC300, PC360, PC400, PC450, PC0 PC0, PC5
  КУБОТА KU45, KX-O40, KX080-3, KX101, KX121, KX151, KX161, KX41, KX61, KX71-2, KX91, KX61-2S, KX91-3S
  ГАСЕНИЦА 302,5C, 303, 304, 305, 307, 308, 311, 312, 314, 315, 320, 322, 324DL, 325, 328D, 329D, 330, 330, 330, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30 , 345F, 350, 416, 420, 428
  DAEWOO S015, S035, S130, S140, S175, S180, S210, S220, S225, S280, S290, S300, S320, S330, S340LC-V, S35, S370LC-, S400
  ДООСАН DX27, DX35, DX140, DX140W, DX180LC, DX225LC, DX255LC, DX300, DX340LC, DX420LC, DX480LC, DX520LC, DX55/60R, DX80
  HYUNDAI R110-7, R120W, R130, R140, R145, R15, R16, R160, R170, R180, R200, R210, R220LC, R235, R250, R280R290, R320, R34, RLC, RLC, RLC, RLC, RLC 9, R500, R520, R55, R60CR-9, R75-5, R80
  КОБЕЛКО SK025, SK027, SK030, SK032, SK035, SK040, SK045, SK050, SK070, SK075, SK100, SK120, SK125, SK135, SK140, SK170, SK200, SK210, SK220, SK225SR-2, SK235SRLC, SK250, SK300, SK30, SK320, SK330, SK350, SK400, SK480
  ЛИБЕР 922.924
  САМСУНГ SE130LC, SE200, SE210LC, SE280LC, SE350LC
  СУМИТОМО SH120, SH125X-3, SH135X, SH160-5, SH200, SH210, SH220, SH225, SH240, SH300, SH450
  VOLVO EC140, EC145C, EC160, EC180C, EC210, EC240, EC290, EC330, EC360, EC460, EC55, EC88, ECR58, ECR88, EW130, EW170, MX135WS/LS, MX175WS, MX225LS, MX255LS, MX295LS, MX365LS, MX455LS, MX55/ W, SE130LC-3, SE130W-3, SE170W-3, SE210LC-3, SE240LC-3, SE280LC-3, SE360LC-3, SE460LC-3, SE50-3, EC700C
  ЈУЧАИ YC15, YC18-2, YC18-3, YC25-2, YC30-2, YC35, YC45-7, YC55, YC60-7, YC65-2, YC85, YC135
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја