<img height = "1" width = "1" style = "display: no" src = "https://www.facebook.com/tr?id=259072888680032&ev=PageView&noscript=1" />
Имате прашање? Јавете ни се: +86 13918492477

Производи

 • Excavator Parts Hydraulic Rotary Horizontal Drum Cutter

  Делови за багери Хидрауличен ротационен хоризонтален секач за тапани

  Додаток за багер со ротирачка основа во форма на тапан опремен со чекори за сечење цврсти карпи, бетон или замрзната земја. Применета големина - од 1 до 50 тони (може да биде поголема за прилагодување). Карактеристично: а. Хидрауличниот мотор во внатрешноста обезбедува голема брзина на ротирање за сечење за кратко време. б Дизајнот му дава на овој вид машина можност за работа под вода без дополнителни измени. в Изборите, со висока отпорност на абење и одлична променливост, може да издржат ...
 • Electromagnetic Sucker Circular Electro Magnetic Chuck

  Електромагнетски циркулационен електромагнетски чак

  Електромагнетниот камион, следејќи го електромагнетниот принцип, е уред што може да контактира со метални материјали на земјата и да ги демагнетизира за да постигне отстранување. Применета големина: од 1 до 50 тони (може да биде поголема за прилагодување). Карактеристично: а. Електромагнетниот принцип внатре го води самиот камион да се натовари и истовари колку што е потребно. б Магнетната сила, произведена со електрифицирање на внатрешната серпентина, влегува во игра преку панелот на дното. в Поради големата погодност, оваа ...
 • Earth Auger

  Земјински аугер

  Како што е познато под името, дупчалката за дупки претставува уред во форма на спирална копачка со кој може да се управува длабоко дупчење во земјата со голема ротација, достигнувајќи метри во земјата. Earth Auger е еден вид машина за копање дупки. Може да се монтира на сите вообичаени хидраулични багери, како и на мини-багер и на друг носач, како натоварувач на лизгачки управувач, натоварувач на хауба, телескопски управувач, натоварувач на тркала и друга машина. Нашиот погонски диск може да се инсталира со земјена вежба, планер за трупец ...
 • Excavator Hydraulic Shear

  Багер Хидрауличен смолк

  Хидрауличен смолкнување, исто така познат како смолкнување во форма на орел, е уред што може да достигне отворање и затворање од вилицата за да се постигне сечење. Применета големина: Може да се примени на сите видови големи брендови багери од 1 до 50 тони. Карактеристично: Ножот од предната страна не само што има долг век на траење за стоење на некој тежок проект, туку е и заменлив за одржување на брзо и ефикасно сечење како и секогаш. Карактеристики: а. Повлечете дизајн на јадицата напред и назад за да искинете трупците од групите ...
 • Hydraulic Wood Shear

  Хидрауличен дрвен смолк

  Хидрауличен смолкнување на дрвото: Дефиниција: Секач кој е специјално дизајниран за багери со одлични перформанси при работа во шума и со напреден хидрауличен систем за висока ефикасност. Применета големина: Широка примена за багер од 1 до 50 тони (може да биде поголем за прилагодено) Карактеристично: Хидрауличен систем што ја подобрува својата моќ е способен да се претстави добро во екстремната работна средина на шумарството. Апликации: - Главно за одржување дрвја. Широко се применува во структурите, во живо ...
 • Hydraulic Pulverizer

  Хидрауличен пулверизер

  Овој вид пулверизер, кој содржи хидрауличен систем внатре, што го прави замислен како прв и најважен за рушење на бетон и арматура, е подобрена верзија на механички тип. Хидрауличен пулверизер е составен од каросерија, хидрауличен цилиндар, подвижна вилица и фиксирана вилица. Надворешниот хидрауличен систем нуди хидрауличен притисок за хидрауличниот цилиндар за да ги направи подвижната вилица и фиксираната вилица отворени и затворени за да се постигне ефект на дробење на предмети. Одговара на багери од 1 до 50 тони (...
 • Mechanical Concrete Pulverizer

  Механички бетонски пулверизер

  Механичкиот пулвериер е вид на машина што го дроби демолираниот материјал помеѓу едната и другата подвижна вилица за да се намали големината на честичките и да се оддели железото од другиот материјал. Одговара на багери од 1 до 50 тони (може да биде поголем за прилагодено). Карактеристично: Ротирачките пулвари за рушење се конструирани од тежок челик кој нуди издржливост и цврстина на кои може да се потпре. Апликација: Со рационализиран дизајн и моќна ротациона способност, механички мелем ...
 • Tilt Quick Hitch

  Навалете го Брзиот удар

  Брзите спојници (исто така наречени брзи удари) се користат со градежните машини за да се овозможи брза промена на корпите и прицврстувањата на машината. Тие ја отстрануваат потребата да се користат чекани за рачно избркање и вметнување на прицврстувачките иглички за додатоци. Тие можат да се користат на багер, мини-багер, натоварувач на хауба, и така натаму. Можеме да снабдиме три вида: рачен тип, хидрауличен тип и тип на навалување. Брзо притискање на хидрауличниот наклон, што е подобар тип од хидрауличниот, е со наклон ...
 • Hydraulic Quick Hitch

  Хидрауличен брз удар

  Хидрауличниот брз удар е сличен на механичкиот тип, освен хидрауличниот систем во внатрешноста, што му овозможува на самиот уред да функционира подобро. Одговара на багери од 1 до 50 тони (може да биде поголем за прилагодено). Карактеристично: а. Во комбинација со јачина, издржливост и безбедност, хидрауличниот брз удар содржи голем број карактеристики што го минимизираат ризикот од каква било штета предизвикана за време на работата, како и обезбедување робустен дизајн за да се зголеми животниот век на производот. б Двоен систем за безбедност. Прекинувач во т ...
 • Mechanical Quick Hitch

  Механички брз удар

  Брзите спојници (исто така наречени брзи удари) се користат со градежните машини за да се овозможи брза промена на корпите и прицврстувањата на машината. Тие ја отстрануваат потребата да се користат чекани за рачно избркање и вметнување на прицврстувачките иглички за додатоци. Тие можат да се користат на багер, мини багер, натоварувач на хауба и така натаму. Можеме да снабдиме три типа: рачен тип, хидрауличен тип и тип на навалување. Рачен брз удар, познат и како брз спојувач, е еден од најефикасните начини за промена на копањето ...
12345 Следно> >> Страна 1/5