< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=259072888680032&ev=PageView&noscript=1" />
Имате прашање?Јавете ни се на: +86 13918492477

Стрижење на дрво

 • Стемпер на дрво

  Стемпер на дрво

  Како специјализиран додаток за отстранување на дрвјата, трупецот на дрвјата се однесува на алатка која е опремена со не само дизајн со двојни стебла во предната страна за основно трупување и две куки за пети на стеблата за странично сечење на корените.Применлива големина: Овој трупец за дрво одговара на багери од 1 до 50 тони и поголема големина за прилагодување.Карактеристика: Прво, дизајнот со двојно стебло го минимизира нарушувањето кон почвата и на тој начин ја подобрува ефикасноста на расчистувањето поради намалувањето на полнењето на земјата.С...
 • Хидраулично стрижење на дрво

  Хидраулично стрижење на дрво

  Хидраулично стрижење дрвја: Дефиниција: Секач кој е специјално дизајниран за багери со одлични перформанси во шумските комунални работи и напреден хидрауличен систем за висока ефикасност.Применета големина: Широка примена за багер од 1 до 50 тони (може да биде поголем за приспособен) Карактеристика: Хидрауличниот систем кој ја зголемува својата моќ може да работи добро во екстремната работна средина на шумарството.Апликации: -Главно за одржување на дрвјата.Широко се применува во структури, во живо до...
 • Рачно стрижење на дрво

  Рачно стрижење на дрво

  Механичко стрижење дрво Секач кој е специјално дизајниран за багери со одлични перформанси во шумски комунални работи.Применета големина: Широка примена за багер од 1 до 50 тони (Може да биде поголем за приспособен).Посебна карактеристика: Потребен е само цилиндерот во корпата за контрола без други комплети за поврзување.Апликации: -Главно за одржување на дрвјата.Широко се применува во структури, живи комунални услуги, живи патишта и еколошки локации.-Стрижете и делите трупци, трупци, вратоврски, столбови, ...