< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=259072888680032&ev=PageView&noscript=1" />
Keni një pyetje?Na telefononi: +86 13918492477

Lajme

 • Si të zgjidhni madhësinë e duhur të kovës së ekskavatorit dhe pse duhet të zgjidhni madhësinë e duhur të kovës së ekskavatorit

  Si të zgjidhni madhësinë e duhur të kovës së ekskavatorit dhe pse duhet të zgjidhni madhësinë e duhur të kovës së ekskavatorit

  Si të zgjidhni madhësinë e duhur të kovës së ekskavatorit Zgjedhja e madhësisë së duhur të kovës së ekskavatorit është thelbësore për të kryer punën tuaj siç duhet.Sidoqoftë, ka madhësi të ndryshme të kovave dhe numrat e kapacitetit në treg, gjë që e bën atë një detyrë dërrmuese.RSBM këtu për ta bërë më të lehtë për ju.Janë tre...
  Lexo më shumë
 • Si të zgjidhni drejtuesin e duhur të shtyllave

  Si të zgjidhni drejtuesin e duhur të shtyllave

  Drejtuesi hidraulik i shtyllave RSBM po përdor dridhjen e tij me frekuencë të lartë për të lëkundur trupin e grumbullit me përshpejtim të lartë për të kaluar dridhjen vertikale të prodhimit mekanik në grumbull, gjë që çon në ndryshime në strukturën e tokës rreth grumbullit, ulje të forcës.Dheu rreth grumbujve shndërrohet në lëngëzim për të...
  Lexo më shumë
 • RSBM Loader Buckets Klasifikimi dhe avantazhet

  RSBM Loader Buckets Klasifikimi dhe avantazhet

  Ngarkuesit me rrota, të njohur gjithashtu si ngarkues të pjesës së përparme ose ngarkues me kovë, përdoren kryesisht për trajtimin e materialeve, gërmimet, ndërtimin e rrugëve, përgatitjen e kantierit dhe ngarkimin dhe mbajtjen.RSBM prodhon kova ngarkuese me rrota të besueshme dhe me performancë të lartë për ngarkuesit me rrota të përshtatshme për një gamë të gjerë aplikimesh...
  Lexo më shumë
 • Gjysmë ngjitëse ose pajisje hidraulike – Cili lidhës i shpejtë është më i mirë për ekskavatorin tuaj?

  Gjysmë ngjitëse ose pajisje hidraulike – Cili lidhës i shpejtë është më i mirë për ekskavatorin tuaj?

  Lidhja e shpejtë që ju zgjidhni për ekskavatorin ose skavatorin tuaj do të jetë kali juaj i punës, ndaj është jetike që të zgjidhni atë të duhurin.Kur zgjidhni se cili lidhës është më i miri për makinën tuaj, duhet të merrni parasysh llojin e punëve në të cilat punoni më shpesh.Gjysmë pengesa Nëse përdorni të njëjtën kovë për shumë punë...
  Lexo më shumë
 • Si të arrihet shkathtësia e një bashkëngjitjeje për ekskavatorë të ndryshëm?

  Si të arrihet shkathtësia e një bashkëngjitjeje për ekskavatorë të ndryshëm?

  Përshëndetje, kjo është Hëna nga RSBM.Sot dua të ndaj me ju një këshillë për të kursyer paratë tuaja kur do të blini bashkëngjitje.Nëse keni shumë ekskavatorë të së njëjtës markë me tonazhe të ndryshme si 5T ose 8T, ose shumë ekskavatorë të të njëjtit tonazh me marka të ndryshme, si CAT305,PC5...
  Lexo më shumë
 • Si të gjejmë kovën e duhur të pjerrësisë për ekskavatorin

  Si të gjejmë kovën e duhur të pjerrësisë për ekskavatorin

  Në RSBM, ne prodhojmë dhe prodhojmë me porosi një sërë kova ekskavatorësh dhe të gjitha llojet e bashkëngjitjeve të ekskavatorit.Tani do të flasim për kovat e pjerrëta, të cilat janë krijuar për të rritur produktivitetin e ekskavatorit tuaj, në mënyrë që të mund të bëni më shumë në çdo pjerrësi dhe prerje.Shtojca është e përputhshme...
  Lexo më shumë
 • Mbroni nga dëmtimet e sipërfaqeve të përfunduara duke e pajisur ekskavatorin tuaj me jastëkë gjurmësh RSBM

  Mbroni nga dëmtimet e sipërfaqeve të përfunduara duke e pajisur ekskavatorin tuaj me jastëkë gjurmësh RSBM

  1. Mbushëse gome me kapëse Mbajtësit e gjurmëve ofrojnë një kalim të lehtë nga puna në papastërti me shirita çeliku te puna në sipërfaqe delikate ku nevojitet mbrojtje ose tërheqje.Ato janë bërë prej gome të qëndrueshme, të përforcuar, rezistente ndaj prerjes për përdorim të përkohshëm ose afatshkurtër në sipërfaqe të ndryshme....
  Lexo më shumë
 • Kova ekskavatori - cilën të blini?

  Kova ekskavatori - cilën të blini?

  Kova 1.GP ✮✮✮✮✮ Kova e përgjithshme e gërmimit është projektuar për t'u përdorur në operacione të lehta si gërmimi dhe ngarkimi ose punët lëvizëse të dheut, rërës, shkëmbinjve të lirshëm dhe zhavorrit, etj. Kapacitet i madh, çeliku strukturor me rezistencë të lartë , dhe përshtatësi i avancuar i kovës mund të kursejë kohën tuaj të funksionimit dhe...
  Lexo më shumë
 • Fryrësi i borës i përmirësuar i RSBM

  Fryrësi i borës i përmirësuar i RSBM

  Mirë se vini në RSBM, jam shumë i emocionuar t'ju prezantoj Snow Blower-in tonë të përmirësuar, më të mirë për aplikim.Për t'i ndihmuar klientët të përballen më mirë me problemin e borës së mbërthyer në anën e ventilatorit të borës, ne kemi përmirësuar tehun e rrotullës në formë spirale.Zgjatni tehun e rrotullës për të zvogëluar borën anësore.E vjetër...
  Lexo më shumë
 • Si të zgjidhni një kompaktor të duhur të pllakave hidraulike të ekskavatorit

  Si të zgjidhni një kompaktor të duhur të pllakave hidraulike të ekskavatorit

  Kompaktori hidraulik i pllakave është një lloj bashkëngjitjeje ekskavatori, me strukturë të thjeshtë, funksionim të përshtatshëm, të lehtë për t'u përdorur dhe mirëmbajtur.Ngjeshje, ngjeshje dhjetëshe, gjysmë mbushje dhe gjysmë ngjeshje gërmimi, ngjeshje me mbushje të lartë, ngjeshje e gropës së themelit dhe pjesëve të tjera, si një shtesë për...
  Lexo më shumë
 • Zgjedhja më e mirë për të trajtuar materialet me shumicë

  Zgjedhja më e mirë për të trajtuar materialet me shumicë

  RSBM projekton dhe ndërton një gamë të gjerë kapësesh me lëvozhgë portokalli me cilësi të lartë, për t'u montuar në vinça kamionësh, ekskavatorë dhe makina ngarkuese hidraulike. Është zgjidhja më e mirë për të trajtuar materialet me shumicë.Kapëset e lëvozhgës së portokallit RSBM janë pajisje kapëse të formuara nga një kornizë qendrore në të cilën janë ...
  Lexo më shumë
 • Karakteristikat dhe Përfitimet e RSBM Ripper

  Karakteristikat dhe Përfitimet e RSBM Ripper

  Po kërkoni një mënyrë të re për të rritur fitimet dhe produktivitetin tuaj me ekskavatorin tuaj?Përdorimi i aksesorëve të ekskavatorit me shumë qëllime është sigurisht një nga mënyrat më të mira për ta arritur këtë.Por jo të gjitha bashkëngjitjet janë me shumë qëllime dhe nuk premtojnë një rritje të produktivitetit.Një shtojcë që do të përcaktojë...
  Lexo më shumë
 • Fshirës RSBM Pick up

  Fshirës RSBM Pick up

  Shtojcat e ngarkuesit të rrëshqitjes Pick Up Sweeper RSBM pickup Sweeper është projektuar për përdorim të rëndë komercial.Vitet e hulumtimit të tregut çojnë në këtë fshesë premium që do t'i rezistojë ashpërsisë së industrisë së punimeve në rrugë, si dhe do të qëndrojë në aplikimet për qira.Ky dizajn i thjeshtë dhe i pastër jep s...
  Lexo më shumë
 • Pse të zgjidhni furçalin RSBM për ekskavatorët/ngarkuesin me rrëshqitje?

  Pse të zgjidhni furçalin RSBM për ekskavatorët/ngarkuesin me rrëshqitje?

  Furça prerëse me ekskavator/ngarkues rrëshqitës RSBM janë të shkëlqyera për kositjen e linjave të pemëve, kanaleve, brigjeve të pellgjeve, shpateve të pjerrëta të kodrave dhe furçës së tepërt.Ne kemi bërë furça për ekskavatorë për më shumë se 15 vjet.1.1 Udhëzimet e strukturës së produktit ①—Mbulesa e motorit ...
  Lexo më shumë
 • Ndërprerës hidraulik RSBM

  Ndërprerës hidraulik RSBM

  Ndërprerësi hidraulik RSBM është një çekiç i fuqishëm me goditje i vendosur në një ekskavator për prishjen e strukturave të forta (guri ose betoni).Ekipet e prishjes përdorin ndërprerësin hidraulik për punë shumë të mëdha për goditje me çekan ose zona ku shpërthimi nuk është i mundur për shkak të sigurisë ose ...
  Lexo më shumë
 • RSBM Hydraulic Breakers daltë Udhëzues për zgjedhjen

  RSBM Hydraulic Breakers daltë Udhëzues për zgjedhjen

  Ka shumë lloje të ndryshme daltash për ndërprerësit hidraulikë, si Wedge, Blunt, Moil dhe Cone... a e dini vërtet se si të zgjidhni atë të duhurin?1) Prezantimi i daltës së daltës është një vegël metalike me një skaj të mprehtë në njërin skaj, që përdoret për të copëtuar, gdhendur ose prerë solin...
  Lexo më shumë
 • RSBM Thumb për punën tuaj

  RSBM Thumb për punën tuaj

  Gishti i madh përdoret gjerësisht për mbledhjen, mbajtjen, kapjen dhe lëvizjen e materialeve të sikletshme, të tilla si betoni, mbeturinat, druri, trungjet, shkëmbinjtë etj.Gishti i madh RSBM ka dy lloje: gishtin e madh manual dhe gishtin e madh hidraulik Gjithashtu për gishtin e madh hidraulik kemi tre lloje Përparësitë: 1-- Ne jemi f...
  Lexo më shumë
 • Si të merrni një çmim më të saktë të këpucëve nga furnizuesi juaj?

  Si të merrni një çmim më të saktë të këpucëve nga furnizuesi juaj?

  Çfarë informacioni nevojitet që mund t'ju ndihmojë të merrni një çmim më të saktë të këpucëve nga furnizuesi juaj?Sa dini për këpucët zvarritëse të ekskavatorit?Kur ju duhet të blini një grup këpucësh pista, çfarë informacioni mund t'i jepni furnizuesit tuaj për t'ju ndihmuar të merrni...
  Lexo më shumë
 • Si të zgjidhni rrotën e duhur të ngjeshjes

  Si të zgjidhni rrotën e duhur të ngjeshjes

  Çfarë është një rrotë ngjeshjeje dhe pse më duhet një?Ngjeshja është një pjesë e rëndësishme e çdo procesi ndërtimi dhe ndërtimi në lëvizje të tokës.Shpesh përdoret në rrugë dhe punime tokësore për të hequr xhepat e ajrit midis grimcave të tokës.Ka lloje të ndryshme rrotullash ngjeshjeje...
  Lexo më shumë
 • SI TË RREGULLOJMË NDËRQESIN HDIRAULIK

  SI TË RREGULLOJMË NDËRQESIN HDIRAULIK

  Kur përdorni ndërprerësin për një periudhë kohore, do të zbuloni se ndërprerësi nuk do të ketë forcë ose do të zvogëlojë frekuencën, gjë që do të ndikojë në projektin tuaj.Ju duhet të bëni kontrollet e mëposhtme.Kontrolli dhe zgjidhja: 1. Kontrolloni presionin e punës 2. Kontrolloni vlerën e presionit të gazit o...
  Lexo më shumë